zachmurzenie duże
sobota
Reklama
UG Janów
15-lecie działalności Zespołu Folklorystycznego Janowianie
01 grudnia 2023 r. | 13:32
0

W środę, 29 listopada 2023 r. odbyło się spotkanie z okazji 15-lecia prężnej działalności Zespołu Folklorystycznego Janowianie. Właśnie od tylu lat zespół zachwyca barwnością swoich występów w licznych konkursach, przeglądach czy uroczystościach.

Janowianie wspaniale reprezentują naszą Gminę, stanowiąc już wizytówkę działalności artystycznej w regionie.

W swoim dorobku zespół posiada wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich trudno nie wymienić choćby zdobytego wyróżnienia w tegorocznym przeglądzie zespołów folklorystycznych – Etnostrada, zajęcie III miejsca w kategorii Zespoły śpiewacze podczas II Jurajskiego Festiwalu Kultury Ludowej w Koziegłowach czy zdobycie Statuetki Starosty Powiatu „Za Zasługi dla Powiatu Częstochowskiego 2022'' w kategorii oświata, kultura.

Aby osiągnąć i utrzymać taki poziom, członkowie zespołu raz w tygodniu spotykają się na próbach, podczas których szlifują warsztat śpiewu i tańca. Przed udziałem w konkursach czy przeglądach próby odbywają się częściej, dwa a nawet trzy razy w tygodniu. Do repertuaru Zespołu należą tańce i przyśpiewki regionów: częstochowskiego, śląskiego, krakowskiego, rzeszowskiego, Beskidu Żywieckiego oraz tańce narodowe Kujawiak, Krakowiak i Polonez. Zespół w chwili obecnej liczy 14 członków. Kierownikiem artystycznym i choreografem jest Katarzyna Nowicka, instruktorem śpiewu - Paulina Rudzka.

Urodzinowe spotkanie było okazją do podsumowań, wspomnień ale przede wszystkim wzniesienia toastu i życzeń dalszych sukcesów w działalności artystycznej. Z okazji jubileuszu członkom zespołu wręczono wydane na tę okoliczność kalendarze, będące uhonorowaniem ich dotychczasowej twórczości. /UG Janów/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *