bezchmurnie
23°
23°
czwartek
Reklama
Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy. Jechał z Apolonki w kierunku Częstochowy
16 sierpnia 2021 r. | 11:16
0

Dzięki wzorowej postawie świadka, kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Nieodpowiedzialny 41-latek wsiadł za kierownicę forda mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Oprócz utraty prawa jazdy mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu. Reagujmy kiedy widzimy, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwy.

W ubiegły piątek (13 sierpnia) policjanci z Częstochowy zostali powiadomieni, że z Apolonki w kierunku Częstochowy zygzakiem jedzie samochód marki ford. Zaalarmowani mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon. Gdy byli już w drodze, zgłaszający powiadomił, że wykorzystał moment, gdy ford zjechał w boczną uliczkę, podszedł do samochodu i wyciągnął kluczki ze stacyjki. Po telefonie od zgłaszającego, na numer alarmowy zadzwonił również nietrzeźwy sprawca zgłaszając, że ktoś zabrał mu kluczyki od pojazdu.

Gdy mundurowi dotarli na miejsce zastali 41-letniego mieszkańca Częstochowy, który stał przy samochodzie kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że poczuł się zmęczony i zjechał odpocząć, a wtedy ktoś podszedł i zabrał mu kluczyki od pojazdu. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *