zachmurzenie małe
26°
25°
czwartek
Reklama
GDDKiA w Katowicach
Coraz bliżej rozbudowy DK46 Janów – Lgoczanka
02 września 2022 r. | 12:23
0

Przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 46 pomiędzy Janowem a Lgoczanką planujemy ogłosić w ostatnim kwartale tego roku. To ważne połączenie pomiędzy DK91 w Częstochowie a DK78 w kierunku województwa świętokrzyskiego.

Minister Infrastruktury uzgodnił właśnie aneks do Programu Inwestycji, co oznacza zapewnienie środków na realizację prac.

W międzyczasie GDDKiA uzyskała decyzję Wojewody Śląskiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla tego zadania. Ogłoszenie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych planowane jest w IV kwartale 2022 r. Biorąc pod uwagę niezbędny czas na przeprowadzenie procedury przetargowej i wyłonienie wykonawcy szacujemy, że podpisanie umowy, z wyłonionym w przetargu wykonawcą, mogłoby nastąpić w I kwartale 2023 roku. Realizacja prac budowlanych miałaby natomiast potrwać do końca 2024 roku.

Przebudowa drogi krajowej nr 46 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i uspokojenie ruchu drogowego, poprawę warunków komunikacyjnych oraz poprawę parametrów technicznych drogi. Cele te zostaną osiągnięte poprzez przebudowę drogi na odcinku o długości ok. 6,9 km, dostosowanie konstrukcji drogi do nośności 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowań z drogami poprzecznymi i przebudowę zatok autobusowych. W ramach inwestycji powstaną też ciągi piesze i pieszo-rowerowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. /GDDKiA w Katowicach/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *