bezchmurnie
14°
11°
poniedziałek
Reklama
fot. UG Janów
Trzej Królowie zawitali do Pabianic
20 stycznia 2020 r. | 10:19
0

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w sołectwie Pabianice został zorganizowany po raz pierwszy, we współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli współorganizującej orszaki w całej Polsce. Jednak tradycja organizowania przybycia Mędrców ze Wschodu do pabianickiej stajenki trwa od 2010 roku. W tym roku przygotowaliśmy się w sposób szczególny. Dzięki współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli otrzymaliśmy flagi orszakowe, darmowe śpiewniki z kolędami, korony - jako atrybuty tego święta oraz okolicznościowe naklejki z napisem ”Orszak Trzech Króli AD 2020”. Wszyscy uczestnicy chętnie te naklejki przyjmowali, naklejając na ubrania. W ten sposób dawali świadectwo, że popierają tę orszakową akcję.

Do pabianickiej stajenki, przy pięknej pogodzie, Orszak do kaplicy poprowadziła kapela „Blachowianie”. Na czele Orszaku szli: Gwiazda z aniołami, za nimi Trzej Królowie, św. Rodzina z Dzieciątkiem i pasterzami oraz uczestnicy orszaku, którzy przynależeli do orszaku europejskiego, azjatyckiego i afrykańskiego. Przed kaplicą zgromadzonych w Orszaku Trzech Króli przywitał ks. prefekt Łukasz Stępień ze złotopotockiej parafii, następnie z kolędą i orszakowym hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” wszyscy udali się na wspólną modlitwę. Podczas Mszy świętej Królowie przynieśli do ołtarza dary: mirrę, kadzidło i złoto, które zostały poświęcone przez księdza Łukasza celebransa świątecznej uroczystości. Po Mszy długo jeszcze wspólnie wszyscy kolędowaliśmy przy żłobku w pabianickiej stajence z kapelą śpiewając kolędy. Na zakończenie tradycyjnie Królowie złożyli noworoczne życzenia i wręczyli wszystkim uczestnikom upieczone GWIAZDKI - ciasteczka, aby świeciły cały rok w każdej rodzinie, opieki świętej Bożej Dzieciny, aby Wiara pomagała nam przezwyciężać wszystko co trudne, abyśmy zawsze umieli dzielić się z drugim człowiekiem.

W Pabianicach przy kaplicy Matki Kościoła do późnych godzin wieczornych powiewały piękne orszakowe flagi, które przypominały przejeżdżającym i przechodniom o święcie Trzech Króli. Niech udział w orszaku uświadomi nam jeszcze dobitniej drogę wiary trzech mędrców. Niech uczy także odwagi, pokory, wytrwałości na drodze wiary. Niech przypomina, że mamy także innym pomagać odnaleźć drogę do Jezusa. /UG Janów/

fot. UG Janów

fot. UG Janów

fot. UG Janów

fot. UG JanówDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *