słabe opady deszczu
środa
Reklama
30 lipca przeszła na emeryturę z sowitą odprawą. 3 sierpnia wróciła i znowu jest wicewójtem!
28 sierpnia 2020 r. | 11:39
14

Otrzymałem z Urzędu Gminy Janów oficjalną odpowiedź odnośnie zastępcy Wójta Lidii Piestrzyńskiej i jej przejścia na emeryturę oraz powrotu do pracy.

Lidia Piestrzyńska nie złożyła wypowiedzenia umowy o pracę, gdyż jak twierdzi urząd, takiego wypowiedzenia nie było. Piestrzyńska po prostu 30 lipca 2020 roku przeszła na emeryturę za co otrzymała 37 074 zł odprawy emerytalnej i odeszła z pracy w Urzędzie Gminy Janów.

Długo na tej emeryturze nie była, gdyż 3 sierpnia 2020 roku została podpisana z nią nowa umowa o pracę na stanowisku zastępcy wójta. Wszystko bez konkursu i niestety, zgodnie z przepisami.

Teraz Piestrzyńska pobiera emeryturę i pensję zastępcy wójta.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “30 lipca przeszła na emeryturę z sowitą odprawą. 3 sierpnia wróciła i znowu jest wicewójtem!”

 1. Mieszkaniec gminy pisze:

  A co was to ludzie obchodzi.. Szkoda, że nie interesuje was to jak inni przechodzą na emeryturę… Zapracowała sobie Pani na to to jej się należy. Sensacja taka, że mucha nie siada. Panie redaktorze zajmij się Pan poważniejszymi sprawami …

  9
  96
  • Marzena pisze:

   Co nas to obchodzi? Bo to są nasze pieniądze, nie po to płacimy podatki by robić takie wały. Skoro chce merytury to niech wnuki bawi a nie zabiera pracę młodym.

   85
   3
   • do Marzena pisze:

    Na pewno nie Twoje jak nie mieszkasz w tamtej gminie.

    26
    • Dexter pisze:

     Nie nasze? W takim razie niech Janów wstrzyma wszystkie inwestycje opłacane ze środków UE. Pewnie nie wiesz ale budżet gminy to tylko podatki i opłaty pobierane na terenie gminy, ale też dopłaty z budżetu państwa i budżetu UE. Więc nie kłam że to tylko wasze pieniądze.

     13
     • kazix_22 pisze:

      No jeszcze dodajmy, ze ona sama odeszła demonstracyjnie wskutek nieudzielenia wotum zaufania dla wójta. Zarzewiem było przyznanie jej bardzo wysokiej nagrody. Odeszła “honorowo”, ale się jej odwidziało i po 3 dniach wróciła. Pokazała ile znaczy dla niej opinia “ciemnego ludu”.

 2. iy666 pisze:

  Wójt rozdaje publiczne środki. Ręka rękę myje!!!!!

  52
  2
 3. Grzegorz pisze:

  Za rok 2019 pani wicewójt zarobiła 98 996,89 zł z pieniędzy gminnych. Pan wójt chyba nie każdą złotówkę ogląda kilka razy przed wydaniem…

  27
  1
 4. Zbysiu pisze:

  Brawo Pani vice wójtowo! Pozazdrościć przedsiębiorczości i zaradności – szkoda tylko, że nie w działaniach na rzecz dobra gminy, a w nabijaniu sobie kabzy pieniędzmi podatników w czasie kryzysu

  27
  1
 5. Grzegorz pisze:

  Pan wójt był zakłopotany patrząc na widok przepełnionych koszy, co dodatkowo było dla niego gorszące (tak wynika z kampanijnej ulotki przed wyborami – polecam wrócić do tych materiałów). A ja ze swojej strony powiem, że jestem zgorszony niekonsekwencją decyzji pani wicewójt – jeśli się odchodzi to na poważnie. Pani wicewójt odchodząc uniosła się honorem, ale co się stało z honorem, gdy wracała? Urzędnik państwowy (nawet na szczeblu lokalnym) powinien podejmować decyzję po przeanalizowaniu wszystkich konsekwencji, jakie się z nią wiążą. Samorząd to konsekwencja w działaniu, a nie rzucanie zabawkami jak w przedszkolu.

  20
  1
 6. czapla1200 pisze:

  Skandal. Pisać do uwagi, do gazet, gdzie się da. Standardy iście afrykańskie, ale czego się spodziewać po takim wójcie. MIESZKAŃCY GMINY, TU JEST POTRZEBNE REFERENDUM O ODWOŁANE TEJ KLIKI, PODOBNE KLIKI SĄ WE WSZYSTKICH SĄSIEDNICH GMINACH. Pokażmy, że mamy jaja. A miś radiowozowy niech wraca skąd przyszedł.

  11
  1
 7. czapla1200 pisze:

  Do Jadwigi Wiśniewskiej trzeba napisać. Ona szybko reaguje i na pewno zajmie się tą patologią.

  4
  1
 8. Zeet pisze:

  Niestety przepisy emerytalne w Polsce są takie, że umożliwiają tworzenie się takich sytuacji jak wyżej opisana. Od kilkunastu lat osoba, która osiągnęła wiek emerytalny (60-K i 65-M) może odejść z zakładu pracy na emeryturę ze wszystkimi przywilejami (odprawa, jubileuszówka) i po jednym dniu ponownie się zatrudnić na tym samym stanowisku. W przypadku osób pracujących na własny rachunek (produkcja, usługi, handel) taka sytuacja jest do przyjęcia. Natomiast w przypadku osób pobierających uposażenie z budżetu państwa i dodatkowo emeryturę wydaje się to niemoralne. Ale cóż przepisy na to pozwalają i korzysta z nich nie tylko ta pani wicewójt ale młodzi mundurowi na emeryturach a także bardzo wielu naszych posłów i senatorów, palcem nie trzeba pokazywać kto.

 9. kazix_22 pisze:

  To co napisał pan wójt do strażaka Ujmy – jawnie krytykującego co się dzieje w gminie, to tylko wyraz policyjnej mentalności – nie wolno JAŚNIEPANU zwracać uwagi.
  Tyle że Moskalik, nie spałujesz ludzi za krytykę, ani nie zamkniesz im ust mandatem za swoje błędy!!!!!

 10. typowy pisze:

  to moja ciocia i nic jej nie zrobicie bo jest z pisu i my mozemy krasc

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *