bezchmurnie
23°
23°
czwartek
Reklama
“Bezpartyjny” Edward Moskalik nie chce już do Prawa i Sprawiedliwości
13 marca 2024 r. | 11:45
29

Kampania wyborcza w gminie Janów nabiera rozpędu. Coraz więcej przeciwników obecnie rządzących nie boi się mówić prawdy. Chociaż, patrząc na większość, ludzie wola milczeć, bo władza jest mściwa. Mieszkańcy boją się ujawnić, by później nie mieć problemów. Całe szczęście, że wybory są tajne.

Jedyną osobą, która zdecydowała się postawić obecnie rządzącemu jest Ewa Ucieklak. Dwoi się i troi, by zdobyć głosy tzw. twardego elektoratu Wójta Edwarda Moskalika. I według moich informacji, jej poparcie z każdym tygodniem rośnie. Czy urośnie na tyle, by gmina Janów miała nową wójt? To prawdopodobne.

A co słychać u Edwarda Moskalika? Wójt zasugerował, że nie ma poparcia żadnej partii. Wstydzi się tego, co robił przez ostatnie lata. A gmina Janów, obok gminy Mstów, była stawiana przez Posłów Prawa i Sprawiedliwości za wzór współpracy z ich partią. Wójt Edward Moskalik robił wszystko, by Poseł z PiS Lidia Burzyńska, w Janowie czuła się jak w domu.

Teraz może tego żałować. Prawda jest taka, że od lat sympatyzujący z Prawem i Sprawiedliwością Moskalik może mieć problem z pozyskaniem dodatkowych funduszy w nowej kadencji. Posłowie Koalicji Obywatelskiej wielokrotnie powtarzali, że czas Bizancjum dla takich wójtów już się skończył.

Czy w przypadku wygranej Moskalika w wyborach samorządowych, gminę Janów czeka bardzo trudny okres? Na to wychodzi.

Wybór należy do mieszkańców. A wybory już 7 kwietnia.

PAWEŁ GĄSIORSKI29 odpowiedzi na ““Bezpartyjny” Edward Moskalik nie chce już do Prawa i Sprawiedliwości”

 1. Yasoo pisze:

  A czy to nie pod artykułem startowania Pani Ewy w wyborach jest najwięcej negatywnych komentarzy? Czy oszuści i przestępcy nic nie znaczą w kwestii otaczania się ludźmi, z którymi chce się tworzyć lepszą Gminę? Być może dyktatura jest jednak po stronie KWW Ewy… Nie wiem… wyciągam wnioski po obserwacjach i tego życzę Państwu, Co do kwestii powiązania z ugrupowaniami politycznymi to jakieś bzdety wyssane z palca, niczym nie poparte, żadnymi konkretami. A to, że usuwane są zapytania pod zdjęciem z Panem Skalikiem dotyczące poglądów Pani Ewy odnośnie “przyjaźni” z Konfederacją to nic Pan nie wie? lepszy research by się przydał :)) Może warto powiedzieć jakie ugrupowanie lubuje Pani Ewa i czy ma to przyszłość w pozyskiwaniu funduszy, bo Konfederacja to chyba w tym rozdaniu nic nie może?

  26
  21
  • Michał pisze:

   Droga Celestyno, jaką wartość mają komentarze ludzi, którzy dostają kasę z gminy lub ich rodzina dostaje? Każdy może sobie ogarnąć taką bandę opłacanych klakierów, tylko czy o to chodzi w tych wyborach? XD

   22
   16
   • Wyborca pisze:

    Drogi Michale, czy w takim razie sieci i zasięgi władzy w twojej głowie przybrały tak niewyobrażalny obraz, że każdy kto nie głosuję na KWW Ewy ucieklak to kupiony przez obecnego wójta wyborca? a wszyscy urzędnicy i inni z jednostek takich jak szkoły, sokis, gops, ZOZ, itd oraz ich rodziny i przyjaciele są przekupieni? i nikt z nich nie ma prawa do swojego stanowiska i wyboru? to zakrawa na jakąś paranoję.

    24
    16
   • Yasoo pisze:

    Celestyno? szkoda, że tu nie można głośno się zaśmiać… to dość oryginale imię i pewnie w okolicy takich kobiet niewiele, ale odwaga i pewność siebie piszącego to porównywalne ma do kandydatki ” Dobry Gospodarz” kłamstwa też będzie Pan pisał? tak jak Pani Ewa wymawia je na spotach?

    6
    2
  • Prawda pisze:

   arogancja Ewy U. nie zna granic. odwiedza tylko te niejscowosci, gdzie porozumiała się ze swoimi poplecznikami, obrabiającymi “tyłek” obecnemu wójtowi. chwali się, że urząd ma już w kieszeni.

   13
   4
  • Prawda pisze:

   niniejszy portal jest stronniczy, kasuje komentarze. totalne dno – to są te niby wolne media. każdy ma sponsora

   9
   1
 2. Uzurpator pisze:

  Ta jego bezpartyjność bije wprost z jego chłopskiej twarzy

  21
  17
  • Prawda pisze:

   przypominam,że to PiS wygrał wybory. ale mamy zjeb… konstytucję i dwóch buraków dogadalo się z rudym. to samo się dzieje się w gminie janow!

   10
   4
 3. wyborca pisze:

  Poziom intelektualny tego portalu jest żenujący. Jeśli autor twierdzi, że zmiana władzy wykonawczej na poziomie centralnym warunkuje sprawne działanie samorządu gminnego to znaczy, że jest niedouczony i nie wie, czym jest samorząd. Jest tyle pożyteczniejszych aktywności niż pisanie takich bzdur, warto, żeby autor to przemyślał. Jeśli wg autora samorząd ma być ręcznie sterowany przez koalicję rządzącą to wracamy do PRL i słusznie nazywają rządzących koalicją 13 grudnia. Sama nazwa “samorząd” oznacza niezależne i SAMODZIELNE działanie. Może autorowi marzy się w gminie komisarz ustanowiony przez Koalicję Obywatelską. Ale na szczęście to mieszkańcy gminy będą wybierać sobie wójta i ocenią pana Moskalika, czy 5 lat dobrze wykorzystał oraz okaże się, czy wszystkie jego inwestycje i starania zostaną docenione.

  40
  22
 4. Rozbawiony pisze:

  Z kolei pani Ucieklak sympatyzuje z Konfederacją, która nigdy nie miała na nic wpływu i nie będzie mieć. Te znajomosci gminie na pewno nie pomogą. Poza tym ten artykuł chyba powinien być oznaczony „ufundowano ze środków KWW Ewy Ucieklak” 😂

  28
  22
  • Witold pisze:

   Jeszcze raz: wspólnota samorządowa Ucieklakowej jest w koalicji z PSL w powiecie. PSL ma w naszym regionie najwięcej do powiedzenia i najwięcej załatwi. Przypisywanie Ucieklakowej jakichś powiązań partyjnych na podstawie prywatnych spotkań to MANIPULACJA. Boli was niezależność, czy umiejetność prowadzenia dialogu?

   4
   8
   • Polityk pisze:

    A to ciekawe, a skąd ten wniosek płynący. Ma Pan na to jakieś dowody oprócz tego, że Pan tak napisał i według Pana ma to być prawda?
    A fakty temu przeczą spotkania z politykami Konfederacji i członkowie tej partii w najbliższym rodzinnym otoczeniu. A na Janowie państwo Ucieklak dumą spływają i za przykład podają swego syna członka Partii Konfederatów. można sobie na YouTube poszukać pod jakimi poglądami syna się rozpływają. tak te fakty to czyste przypadki. pan napisał PSL to napewno prawda:).
    prawdą jest, że w czasach covidu i braku środków z KPO wójt Edward Moskalik wykopywał pieniądze spod ziemi i się działo tyle inwestycji które dawniej nie były możliwe do realizacji i to pewnie boli całą poprzednią władzę, z którą notabene Pani Ewa jest ściśle związana, z którą notabene jeździ na spotkania strażaków, a co tam się dzieje. trzeba tam być i zobaczyć na własne oczy.

  • Witold pisze:

   Jeszcze raz: wspólnota samorządowa Ucieklakowej jest w koalicji z P.S.L. w powiecie. P.S.L. ma w naszym regionie najwięcej do powiedzenia i najwięcej załatwi. Przypisywanie Ucieklakowej jakichś powiązań partyjnych na podstawie prywatnych spotkań to MANIPULACJA. Boli was niezależność, czy umiejetność prowadzenia dialogu?

   8
   8
 5. Myślący pisze:

  Bardzo mądry wpis. Co to za santaz co za prostactwo jak to PO nic nie da ludzie opamiętajta się cały czas kiełbasy nie będzie. Pojeść i popić teraz a do wyborów na trzeźwo. Tylko Moskalik! Nie dajcie się kupić bo stracicie sporo. Panie Wojcie podziwiam Pana spokój. Powodzenia Janow potrzebuje nadal dobrego gospodarza!

  23
  24
 6. PiS pisze:

  Edziu na zawsze w naszych sercach :*

  6
  1
 7. Prawda pisze:

  redaktor jest stronniczy, promuje półgłówków, ale jest to znane podejście z PO\KO.

  18
  17
 8. Franc pisze:

  Nie rozumiem, jak można się wstydzić tak wspaniałej partii jak PIS który dał tyle pieniędzy dla Janowa na rozwój gminy!!! Teraz Moskalik będzie za PO? Tak się nie robi

 9. Wyborca pisze:

  A to Pani kandydująca Ewa sympatyzująca z obozem Ko.nfed.erat.ów i obstawiająca się politykami tej partii będzie miała chody wśród partii rządzących. Czy rzetelny portal chce nam wmówić, że Pani Ucieklak- ucząca się od najlepszych ko.nfe.der.atów będzie lepiej pozyskiwała pieniądze niż inni bo ona nie jest z P.I.S.u. To znaczna nadinterpretacja faktów. Ponadto je bym chciała zadać pytanie gdzie ta Pani była przez całą swoją kadencję przez pełne 5 lat. Teraz przed wyborami zaczęła królowa jeździć po wsiach i się obudziła. dziwna aktywność tuż przed WYBORAMI, JAKOS WCZESNIEJ SIE NIE DAŁO. Obudźcie się ludzie.

  28
  21
  • Witold pisze:

   Przecież wspólnota samorządowa Ucieklakowej jest w koalicji z PSL w powiecie. A to PSL ma w naszym regionie najwięcej do powiedzenia i najwięcej załatwi. Przypisywanie jej jakichś dziwnych powiązań partyjnych na podstawie prywatnych spotkań jest bezczelną manipulacją. Żal patrzeć, jak obóz rządzący gminą Janów kurczowo próbuje się utrzymać przy władzy. Tonący brzytwy się chwyta…

   6
   4
   • Polityk pisze:

    A to ciekawe, a skąd ten wniosek płynący. Ma Pan na to jakieś dowody oprócz tego, że Pan tak napisał i według Pana ma to być prawda?
    A fakty temu przeczą spotkania z politykami Kon.feder.acji i członkowie tej partii w najbliższym rodzinnym otoczeniu. A na Janowie państwo Ucieklak dumą spływają i za przykład podają swego syna członka Pa.rtii Kon.fed.eratów. można sobie na Yo.uTub.e poszukać pod jakimi poglądami syna się rozpływają. tak te fakty to czyste przypadki. pan napisał P.S.L to napewno prawda:). Czy teraz Pani Ewie jest wstyd i nie chce się przyznawać do swych wzorców?

    prawdą jest, że w czasach covidu i braku środków z K.P.O wójt Edward Moskalik wykopywał pieniądze spod ziemi i się działo tyle inwestycji które dawniej nie były możliwe do realizacji i to pewnie boli całą poprzednią władzę, z którą notabene Pani Ewa jest ściśle związana, z którą notabene jeździ na spotkania strażaków, a co tam się dzieje. trzeba tam być i zobaczyć na własne oczy.

    8
    2
  • Witold pisze:

   W ogóle co to za ignorancja?! Włodzimierz Skalik (bo chyba o niego chodzi) to mistrz świata w lotnictwie precyzyjnym. Przedsiębiorca. Jego firma ma oddziały w kilku miastach i wielomilionowe obroty. Tak ciężko popatrzeć na człowieka i jego osiągnięcia bez wrzucania go do partyjnego wora i szukania podziałów? Żal mi autora tego komentarza. Przemawia przez niego NIENAWIŚĆ.

   21
   19
   • Wyborca pisze:

    Nie ignorancja tylko trzeźwy osąd sytuacji, kto ma oczy i uszy otwarte widzi, słyszy i oceni.
    ponadto KTO SIĘ TŁUMACZY TEN SIĘ OSKARŻA.:)

    19
    15
   • Polityk pisze:

    więc pytanie numer jeden:
    czy Pani Ewa uczy się latać od mistrza lotnictwa?
    czy Pani Ewa uczy się przedsiębiorczości od tego Pana?
    cóż jeśli dopiero się uczy to źle to wróży dla tej gminy
    i jeżeli w swej ignorancji porównuje te dwa diametralnie różne sektory to gratuluję tej marnej strategii a przede wszystkim braku merytorycznej wiedzy na temat finansów i zarządzania strukturami samorządowymi.
    i znów źle to wróży dla tej gminy

    22
    7
    • romek pisze:

     A może gmina ma zająć się handlem rurami kanalizacyjnymi? XD

     15
     • Priv pisze:

      Ano uczy się , tylko nie wie czego ma się uczyć i tu powstał zgrzyt.
      Ogólnie to chyba jeszcze nie wyrosła z rysowania serduszek i różowych ubranek, a to też nie jest dobre dla Naszej gminy.

      12
  • Witold pisze:

   Przecież wspólnota samorządowa Ucieklakowej jest w koalicji z P.S.L. w powiecie. A to P.S.L. ma w naszym regionie najwięcej do powiedzenia i najwięcej załatwi. Przypisywanie jej jakichś dziwnych powiązań partyjnych na podstawie prywatnych spotkań jest bezczelną manipulacją. Żal patrzeć, jak obóz rządzący gminą Janów kurczowo próbuje się utrzymać przy władzy. Tonący brzytwy się chwyta…

   4
   6
   • Polityk pisze:

    A to ciekawe, a skąd ten wniosek płynący. Ma Pan na to jakieś dowody oprócz tego, że Pan tak napisał i według Pana ma to być prawda?
    A fakty temu przeczą spotkania z politykami Kon.feder.acji i członkowie tej partii w najbliższym rodzinnym otoczeniu. A na Janowie państwo Ucieklak dumą spływają i za przykład podają swego syna członka Pa.rtii Kon.fed.eratów. można sobie na Yo.uTub.e poszukać pod jakimi poglądami syna się rozpływają. tak te fakty to czyste przypadki. pan napisał P.S.L to napewno prawda:).
    prawdą jest, że w czasach covidu i braku środków z K.P.O wójt Edward Moskalik wykopywał pieniądze spod ziemi i się działo tyle inwestycji które dawniej nie były możliwe do realizacji i to pewnie boli całą poprzednią władzę, z którą notabene Pani Ewa jest ściśle związana, z którą notabene jeździ na spotkania strażaków, a co tam się dzieje. trzeba tam być i zobaczyć na własne oczy.

    5
    2
 10. Yasoo pisze:

  Celestyno? szkoda, że tu nie można głośno się zaśmiać… to dość oryginale imię i pewnie w okolicy takich kobiet niewiele, ale odwaga i pewność siebie piszącego to porównywalne ma do kandydatki ” Dobry Gospodarz” kłamstwa też będzie Pan pisał? tak jak Pani Ewa wymawia je na spotach?

  8
  3
 11. Jonasz pisze:

  To przez to ze glos profesora jest tyle samo warty co gumofilca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *