bezchmurnie
23°
23°
czwartek
Reklama
Lidia Piestrzyńska najpierw złożyła wypowiedzenie, następnie ponownie została wicewójtem. Co z emeryturą?
14 sierpnia 2020 r. | 13:15
5

Wczoraj przed sesją Rady Gminy Janów, 61-letnia Lidia Piestrzyńska poinformowała, że złożyła wypowiedzenie umowy o pracę. Wszystko "przez radnych", którzy nie udzielili wotum zaufania wójtowi. Piestrzyńska poinformowała również, że wróciła do pracy. Była podobno namawiana przez radnych, pracowników i wójta do powrotu.

Jeden z radnych zapytań Piestrzyńską, czy jest na emeryturze. Piestrzyńska odpowiedziała mu, że już rok temu mogła pobierać świadczenia emerytalne.

A jak może to wyglądać w praktyce? Lidia Piestrzyńska wypowiedziała umowę o pracę, która mogła zostać przyjęta. Następnie, Piestrzyńska przeszła na emeryturę. Po otrzymaniu decyzji z ZUS, Piestrzyńska ponownie zgłosiła się do pracy jako wicewójt gminy Janów. Teraz może pobierać pensje i emeryturę. Czy Piestrzyńska wykorzystała tak sytuację z jej wypowiedzeniem? Co z odprawą emerytalną? Tego nie możemy wykluczyć. Zwróciłem się w tej sprawie z zapytaniem do gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Lidia Piestrzyńska najpierw złożyła wypowiedzenie, następnie ponownie została wicewójtem. Co z emeryturą?”

 1. Jadwiga pisze:

  sprytna babka

  10
 2. Zuzia pisze:

  Wie co robi żeby kasę zgarnąć na wczasy musi być więc bierze ile się da. Przykro to czyta jest tyle młodych ludzi którzy potrzebują pracy a pani mogła by już sobie darować!!!

  22
  2
 3. Marek pisze:

  Ale NUMER !!!

  • Janowiak pisze:

   Chwila, chwila… Co to za manipulacja?
   Wicewójt powiedziała, że rok temu mogła pobierać świadczenie emerytalne, a nie, że zaczęła pobierać?
   Czy w pracy “dziennikarza” chodzi o takie zakrzywianie rzeczywistości i nastawianie ludzi przeciwko władzom samorządowym?

   2
   3
 4. ciekawy pisze:

  Jeśli okaże się to prawdą, że ta pani dostała odprawę ( podejrzewam, że nie byłaby to mała suma) i wróciła do pracy, to warto zapytać w UG czy tak właśnie wygląda nowa strategia oszczędzania i oddłużania gminy w wykonaniu wójta i jego zastępcy ??

  12
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *