bezchmurnie
14°
11°
poniedziałek
Reklama
Radni zmienili opłatę za śmieci. Nie tego chciał wójt!
24 maja 2021 r. | 12:11
3

Bardzo zaskakujący przebieg miała ostatnia sesja Rady Gminy Janów. Na wniosek Wójta Edwarda Moskalika została podwyższona opłata za śmieci, ale nie na taką kwotę, na jaką chciał wójt. Radni zdecydowali się podnieść opłatę z 23 zł na 29 zł za śmieci segregowane i z 46 zł na 58 zł za śmieci niesegregowane. Wójt chciał podwyżki na odpowiednio 35 zł i 70 zł. Dodatkowo, radni zapisali w uchwale, że każdy kto będzie posiadał kompostownik i w nim trzymał bioodpady, będzie mógł liczyć na 4 zł zniżki od osoby od opłaty za śmieci.

To bardzo rozwścieczyło Edwarda Moskalika, który zapewnił, że ta uchwała zostanie unieważniona przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Katowicach.

Co ciekawe, tylko dwoje radnych głosowało przeciwko tej podwyżce. Radny Paweł Stefaniak, który nie chciał opłaty 29 zł a 35 zł, oraz radna Ewa Ucieklak, która była przeciwna wszelkim podwyżkom.

Za podwyżką za śmieci głosowali:
Marcin Kowalczyk, Henryk Srokosz, Andrzej Grzesiak, Jacek Łudzik, Jacek Lampa, Alfreda Mendakiewicz, Rafał Tomza i Marcin Kozak.

Wstrzymali się: Artur Słabosz, Rafał Łakomy i Michał Szczepanik.

Zapamiętajcie te nazwiska, bo już za dwa lata wybory.

Podwyżka wejdzie w życie od 1 lipca 2021 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Radni zmienili opłatę za śmieci. Nie tego chciał wójt!”

 1. wybiorczyk pisze:

  zapamiętamy przy urnach

  14
  1
 2. Janusz pisze:

  a kontenerów na zielone odpady coraz mniej…

 3. Piotr pisze:

  Moje stwierdzenie jest inne po pierwsze jeżeli kasa gminy jest pusta to dlaczego podnoszą sobie pensje dają diety i nagrody po drugie może by tak radni zrezygnowali z co drugiej diety w końcu działają społecznie jak twierdzą po trzecie Radny Pan Stefaniak skoronie mie7szuka w w Zlotym Potoku niez zrzeknie się mandatu i działa w Częstochowie.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *