bezchmurnie
14°
11°
poniedziałek
Reklama
Policjanci z Częstochowy w roli przewodników wycieczki szkolnej z Janowa
13 maja 2024 r. | 11:24
0

Częstochowskich stróżów prawa odwiedzili uczniowie z Janowa. Mundurowi zaprezentowali najmłodszym swoja codzienną służbę. Doskonale wczuli się w rolę przewodników wyprawy szkolnej i przez kilka godzin opowiadali o swojej codziennej służbie. To spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych małych gości.

Niecodzienne spotkanie z policjantami z Częstochowy mogły przeżyć dzieci ze Szkoły Podstawowej z Janowa. Było to możliwe dzięki licytacji podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez jedną z mam uczennicy klasy pierwszej. Dlatego częstochowscy policjanci na jej prośbę zorganizowali kilka niespodzianek dla najmłodszych uczniów jej szkoły z Janowa. Najpierw „zamówiły” piękną pogodę, a następnie z samego rana przybyły do stajni Lambada, gdzie mieszkają policyjne konie służbowe. Tam pod chmurką, na łonie natury odbyło się spotkanie na którym częstochowscy policjanci opowiadali o bezpieczeństwie dzieci w domu, w szkole i na drodze.

Potem po zorganizowanej prelekcji, mundurowi opowiadali o swojej codziennej służbie. Każdy mógł obejrzeć wyposażenie, jakim posługują się policjanci i zasiąść za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla no i oczywiście włączyć samodzielnie sygnały. Mogły też przymierzyć stroje oraz wyposażenie, którym na co dzień posługują się policjanci. Najwięcej emocji wzbudził pokaz policyjnych czworonogów. Najpierw Piorun- pies służbowy pod czujnym okiem swojego przewodnika prezentował posłuszeństwo wobec swojego pana w mundurze. Wielkimi brawami i wspólnym zdjęciem zakończył się ich wspólny pokaz. Następnie dzieci przemieściły się do stajni, gdzie mieszkają policyjne konie. Mogły zobaczyć z bliska w jaki sposób odpoczywają policyjne zwierzęta i w jaki sposób wyposażone jest ich pomieszczenie.

Po zaprezentowaniu codziennej służby policjantów z ogniwa konnego, każdy mógł w bezpieczny sposób podejść do wierzchowca i pogłaskać go. Następnie odbył się pokaz umiejętności policyjnych koni i ich jeźdźców. Wspólnie pokonywali płonące ognisko i zadymienie, dumnie wykonywali skoki przez przeszkodę i pokonywali symulowany szturm, który towarzyszy im podczas np. zabezpieczenia imprezy masowej. Na zakończenie pierwszaki z Janowa w nagrodę dla swoich czworonogich przyjaciół za ich posłuszeństwo, umiejętności i okazaną sympatie dla dzieci, zaśpiewały piosenkę i klaszcząc w rączki.

Na zakończenie takiego spotkania nikt nie mógł wyjść bez prezentu, dlatego obecni na miejscu policyjni profilaktycy z wydziału prewencji, wręczyli dzieciom maleńkie radiowozy, które w ogromny sposób mogą poprawić ich bezpieczeństwo i widoczność na drodze. O zadowoleniu ze spotkania i niecodziennej wycieczki, świadczyły uśmiechy i radosne miny. Właśnie takiej radości, oraz każdego bezpiecznego dnia dla wszystkich dzieci (tych małych i dużych) życzą częstochowscy policjanci. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *