bezchmurnie
23°
23°
czwartek
Reklama
mat. wyb.
Wójt pomylił urząd z komisariatem policji
02 czerwca 2021 r. | 12:25
7

Grupa mieszkańców ulicy Szkolnej w Janowie zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc. Mieszkańcy skierowali do gminy pismo - apel w sprawie, by pod ich oknami gmina nie budowała hali sportowej. Mieszkańcy twierdzą, że halę sportową gmina powinna wybudować w innym miejscu, gdzieś na obrzeżach Janowa.

Mimo kilkunastu podpisów, osób, które złożyły apel, wójt w żaden sposób im nie odpowiedział.

Zwróciłem się w tej sprawie do wójta 12 maja 2021 roku i poprosiłem o odpowiedź do 14 maja. Wójt mnie "zignorował". Odpowiedź nadeszła wczoraj... Według wójta - byłego policjanta, nie mam "legitymacji prawnej" do występowania w imieniu mieszkańców. Wójt w żaden sposób nie odniósł się do moich pytań.

A pytałem o:

Szanowny Panie Wójcie,
zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Szkolnej w Janowie. Chodzi o brak odpowiedzi na ich pismo z 9 października 2019 roku, które do Pana skierowali. Do dziś nie otrzymali od Pana odpowiedzi, nie znają również Pana stanowiska do ich istotnej opinii w sprawie planów wybudowania hali sportowej w pobliżu ich posesji. Podobno nie chce Pan z nimi rozmawiać.

Czy odpowiedział Pan na apel mieszkańców tej ulicy? Jeżeli tak, to bardzo proszę o przesłanie tej odpowiedzi. Jeżeli nie, to dlaczego nie ustosunkował się Pan do oficjalnej pisma złożonego do gminy? Czy to normalna praktyka w stosunku do mieszkańców Janowa?

Z uwagi na to, iż przygotowuję materiał prasowy na ten temat, bardzo proszę o odpowiedź do piątku 14 maja do godz. 10:30.

Z poważaniem,
Paweł Gąsiorski
wJanowie.pl

Wnioski wyciągnijcie sami.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Wójt pomylił urząd z komisariatem policji”

 1. Iren Kuć pisze:

  NIECH PAN ZOSTAWI NASZEGO POLICJANTA

  33
  7
 2. Mieszkanka pisze:

  A czy przypadkiem tym mieszkańcom też nie przeszkadzał plac zabaw? Porażka… A potem mają problemy że młodzież siedzi w rynkach, a jak coś dla społeczności młodszej to nie robić i nie budować… To gdzie się ma młodzież integrować i spotykać? Dobrym przykładem jest sport. Litości..ludzie..

  17
  25
  • Mieszkaniec Janowa pisze:

   Oczywiście, plac zabaw nie przeszkadza. Napiszę więcej, sama hala też by nie przeszkadzała i ćwicząca w niej młodzież, ale cała “otoczka” z tym związana, tzn. nieustannie jeżdżące samochody w jedną i drugą stronę już przeszkadzają. Hala moim zdaniem powinna być w okolicach Borku ( za estrada).
   A co do nie odpisywania przez gminę na oficjalne e maile ( podane na stronie BIP), i olewanie obywatela to widocznie standard, który jest
   skrupulatnie ” przestrzegany”. Miałem się okazję przekonać nie raz. I nie tylko ja.

   34
   2
 3. Ania pisze:

  Czy Panu wójtowi przypadkiem coś się nie pomyliło?
  Przecież,, jego” urząd ,to nie jest prywatny folwark .
  A pensję ma z naszych podatków przecież.
  Bezczelna władza i tyle.

  28
  5
 4. Mieszkaniec Janowa pisze:

  Oczywiście plac zabaw nie przeszkadza. Napiszę więcej, sama hala też by nie przeszkadzała i ćwicząca w niej młodzież, ale cała “otoczka” z tym związana, tzn. nieustannie jeżdżące samochody w jedną i drugą stronę już przeszkadzają. Hala moim zdaniem powinna być w okolicach Borku ( za estrada).

  22
  2
 5. były milicjant pisze:

  Dziennikarz nie potrzebuje żadnej “:legitymacji prawnej” , aby mógł reprezentować szeroko rozumiany ważny interes społeczny. Taką legitymacją dla niego jest między innymi ustawa “Prawo prasowe”. Były funkcjonariusz policji powinien o tym doskonale wiedzieć !!!’
  Natomiast interesuje mnie co wójt miał na myśli używając zwrotu “Legitymacja prawna”. O ile dobrze pamiętam rozróżniamy następujące legitymacje : legitymację bierną, legitymację czynną, legitymację procesową w postepowaniu cywilnym. Być może wójtowi chodziło o legitymację prasową !

  Tak dla przypomnienia : (wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z 21 maja 2014 r., sygn. akt V ACa 237/14).
  “Za działanie w imię uzasadnionego interesu społecznego należy uznać rozpowszechnianie w prasie prawdziwych informacji o pojedynczych faktach lub powtarzających się zdarzeniach, które dotykają lub mogą dotyczyć bliżej nieoznaczonej grupy ludzi względnie całego społeczeństwa i z punktu widzenia tej grupy lub całego społeczeństwa zasługują na poparcie lub krytykę.”

  59
 6. Były milicjant pisze:

  Uprzejmie pragnę zwrócić uwagę szanownemu panu wójtowi na Ustawę “o dostępie do informacji publicznej.”.To jest druga ” Legitymacja prawną ” dla dziennikarza. Szczególnie polecam do analizy art. 23 przedmiotowej ustawy.
  Kto jak kto , ale były funkcjonariusz organu ścigania jakieś podstawy wiedzy prawnej posiadać powinien.

  14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *