zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Wybory na wójta gminy Janów bez wyraźnego faworyta
15 marca 2024 r. | 11:39
15

Dwoje kandydatów wystartuje w wyborach samorządowych na Wójta Gminy Janów.

Do wczoraj można było zgłaszać kandydatów na wójta. W gminie Janów rywalizacja będzie toczyć się pomiędzy Ewą Ucieklak a Edwardem Moskalikiem.

I tu wielu zaskoczę. Ciężko wskazać wyraźnego faworyta tej rywalizacji. Przy takiej fali "nienawiści", może być różnie.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Wybory na wójta gminy Janów bez wyraźnego faworyta”

 1. antek pisze:

  Warto przypomnieć, że falę nienawiści rozpoczęła pani Ewa Ucieklak. Pan wójt Moskalik rozpoczął kampanię przypominając swoje dokonania z ostatnich 5 lat i w ogóle nie donosił się do kontrkandydatki. Widocznie pani Ewa nie ma się czym pochwalić jako przewodnicząca rady gminy…

  32
  10
  • Michał pisze:

   A w czym się wyraża ta nienawiść, jeśli można? Na punktowaniu błędów? XD Naprawę gminy należy zacząć od naprawy pojęć, parafrazując Konfucjusza.

   7
   15
 2. Wyborca pisze:

  Jakość tych artykułów jest rażąco niska, ale czego tu się spodziewać… a co do szans kandydatów to powiem tak – pani Ucieklak robi co może żeby zaistnieć. Szkoda tylko że 5 lat bycia przewodniczącą rady nie dało jej jakiegokolwiek dowodu na to że nadaje się na wójta. Wypowiedzi o hali są mocno nie na miejscu. Czy zrobiła cokolwiek żeby się tym tematem zająć? Czy może trzymała już wtedy kciuki żeby się nie udało by mieć o czym mówić w kampanii? Zamiast mocnych argumentów na temat inicjatyw jakie podjęła kiedy była w Radzie to teraz musi pisać że pieskom banery będzie oddawać licząc że to skłoni mieszkańców do oddania na nią swojego głosu! Brak jakiejkolwiek merytoryki, wypowiedzi oparte na atakowaniu obecnego wójta. Nie dajmy się nabrać na ten fałszywy uśmiech i gadżecik promocyjny! Jestem przekonany że Wyborcy widzą efekty pracy wójta i oddadzą na niego głosy. Panie Edwardzie mój głos Pan ma!

  28
  6
 3. Czerepach pisze:

  Przecież przewodniczący rady gminy nie ma żadnej sprawczości. Jak miałby przeprowadzać inwestycje? Równie dobrze możemy spytać o osiągnięcia wójta zanim został wójtem. Powszechnie znane jest jedno: donoszenie na kolegów w pracy. Można wybudować nawet tramwaj i wieżowiec w Janowie za pieniądze z budżetu gminy, a i tak pozostać wyrachowanym apodyktycznym konfidentem.

  7
  13
 4. Lipniczanka pisze:

  Najlepszy jest fakt przypisania sobie remontu kapliczki w Lipniku przez wójta, pytam jak mozna kiedy mieszkancy sami „odswieżyli”- malując dach i kapliczke. Ale zasługa bosa jest🫣

  6
  16
  • Też mieszkam w Lipniku pisze:

   A czy to prawda że o tej skazanej prawomocnym wyrokiem sądu za jakieś matactwa z pieniędzmi co to wszyscy piszą i wokół mówią to sołtyska od nas? czy ktoś coś wie w tym temacie? bo jeśli to była by prawda to czemu ona jeszcze podatki chciała zbierać?

   13
 5. Czerepach pisze:

  Jak przewodnicząca miałaby przeprowadzać inwestycje, skoro nie ma żadnych prerogatyw? Czy wy ludzie wiecie cokolwiek o funkcjonowaniu samorządu? Wójt dysponuje milionami zł, a przewodniczący rady – 0 zł. Tak samo mogę spytać jakie byly zasługi wójta dla gminy zanim został wójtem.

  6
  15
  • Priv pisze:

   Tak samo mogę zapytać co robiła do tej pory. 46lat i ile dzięki jej pracy wpłynęło podatków do skarbu Państwa? Czy to nie z tych podatków opłacamy wszystko ? Szkoły, drogi, służbę zdrowia, wypłaty w budżetówce…..
   Z tego co wszyscy wiemy przez kilkanaście lat sprzedawała wyroby nie mając do tego prawa, zmieniło się to dopiero kilka lat temu, dało to furtkę 100000 zł wolnych od opodatkowania, czyli nadal nic..
   I tak to właśnie dba o Nasze Wspólne Dobro.

   18
   4
 6. Poniczanka pisze:

  Pani Ucieklak zawiodła mnie promując wychwalczo osoby z Konfederacji. Były nadzieję na zmiany lecz promocji Konfederacji Kobiety z naszej gminy nie wpuszcza.

  14
  4
 7. Prawda pisze:

  nie będę głosował na Ewe

  15
  4
 8. Wyborca pisze:

  “Przy takiej fali “nienawiści”, może być różnie”….
  Miałam bardzo mieszane uczucia co do wyboru kandydata, bliżej było mi do Pani Ewy, początek jej kampanii zapowiadał się z korzyścią dla niej (pomimo niektórych kandydatów z jej komitetu, którzy w żaden sposób do mnie nie przemawiają i, którzy od samego początku szczują, i wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia).. niestety obserwując dłużej jej “kampanię” mam ogromne wątpliwości.. tak jak słusznie Pan redaktor zauważył, zaczyna się szerzyć fala nienawiści.. tylko szkoda że nie dodał Pan, że ta nienawiść jest propagowana przez samą kandydatkę.. nie spotkałam się jeszcze z negatywnym komentarzem obecnego Wójta, na obecną Panią Przewodniczącą Rady Gminy (a domyślam się, że również nie jest krystaliczna).. Bardzo źle się patrzy na plucie jadem i szerzenie złości przez kandydatkę. Zdecydowanie za dużo uwagi zostaje poświęcone na ataki obecnej władzy, a za mało konkretów i planów na przyszłość.. takie zachowanie kandydatki, mocno oddala mnie od oddania na nią głosu..

  16
  4
 9. Wyborca pisze:

  najlepszy jest morał ostatniego filmu o przeksztalceniach działek zarzucają wójtowi że chce zarobić na działkach więc co robi wcześniej przewodniczącą ewa ucieklak a zaczyna skupować działki z tej okolicy czując kasę nosem i w ostatnim czasie cosik kupiła idźcie i sprawdźcie to są informacje publiczne teraz sama zarobi, to nie przeszkadza w wytykaniu innym swoich działań- czysta hipokryzja. ale czego nie robi się dla własnych korzyści.

  7
  3
 10. Magdalena pisze:

  Czy Pani Ewa Ucieklak oraz jej rodzina (bracia jej męża) nie mają przypadkiem na wspominanym w filmiku terenie, żadnych działek? Czy Pani Ewa nie zakupiła tam pod koniec 2023 roku działki? Może okaże się, że to ona i jej rodzina mają tam najwięcej hektarów?
  https://www.bip.janow.akcessnet.net/index.php?idg=5&id=7424&x=2&y=70

  10
  3
  • Wyborca pisze:

   Apeluję do Pana Redaktora, aby zajął się sprawą działek kandydatki na wójta i jej rodziny oraz ujawnionych wczoraj dokumentów, aby pokazać kto i w jaki sposób odniósł korzyści. Może w ten sposób Pan Redaktor pokazałby choć trochę swojego obiektywizmu.

   9
   3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *