bezchmurnie
14°
11°
poniedziałek
Reklama
UG Janów
Zamiast 8 mln zł, budowa hali sportowej w Janowie będzie kosztować 12,5 mln zł!
03 września 2021 r. | 11:38
2

Urząd Gminy Janów poinformował o podpisaniu umowy na rozbudowę szkoły o halę sportową z zapleczem, łącznikiem wraz z urządzeniami zagospodarowania terenu.

Budowa miała pierwotnie zamknąć się w wysokości 8 mln zł, ale wójt zmienił koncepcję i hala będzie znacznie droższa. Ostatecznie gmina wybrała ofertę w wysokości 12 562 757 zł.

Jak podaje gmina, hala będzie posiadała pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej halowej oraz trybuny. W budynku powstanie siłowania oraz sale do zajęć rekreacyjnych i gimnastycznych. Do dyspozycji będą 4 szatnie z pełnym węzłem sanitarnym, szafkami, ławkami i suszarkami. Na zewnątrz zaprojektowano bieżnię z trzema torami o długości 60 m oraz pełnowymiarowe boisko do siatkówki. Przed halą będzie 25 miejsc parkingowych. Cały obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Po tej inwestycji i przy kolejnych kredytach, zadłużenie gminy będzie rekordowe.

Hala ma być gotowa 1 października 2022 roku.

Jako aktywny sportowiec, pozostaje mi zapytać. Panie Wójcie, kto z tej hali będzie korzystać? Skoro sport w Janowie praktycznie nie istnieje?

PAWEŁ GĄSIORSKI

UG Janów

 2 odpowiedzi na “Zamiast 8 mln zł, budowa hali sportowej w Janowie będzie kosztować 12,5 mln zł!”

  1. Zainteresowany pisze:

    po co ktoś stawia tak duża hale? lepiej kase przeznaczyć na drogi i kanalizacje

    21
    4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *