słabe opady deszczu
środa
Reklama
Zbigniew Strach będzie odbierać śmieci w gminie Janów
08 września 2023 r. | 11:24
2

Pięć firm zgłosiło się do przetagu na Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowanie tych odpadów od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Janów. Najniższą ofertę w wysokości 2 116 500 zł złożyła firma Zakład Oczyszczania Miasta Zbigniew Stach z Korzonka i to ona została wybrana na wykonawcę tego zamówienia.

Firma ta będzie świadczyć usługi w postaci odbierania odpadów w gminie Janów od 1 października 2023 roku do 31 grudnia 2024 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Zbigniew Strach będzie odbierać śmieci w gminie Janów”

 1. Stachu jak to się robi pisze:

  Złom i śmieci i jakoś leci . A potem z celi do Brukseli .

 2. hydra pisze:

  portalkomunalny.pl/plus/artykul/ceny-strachu/
  Wielogłowa hydra

  Co ciekawe, bracia Strach tak ochoczo stosujący nieproporcjonalnie niskie ceny w aglomeracji śląskiej, w macierzystej Częstochowie nie należą do tanich (chyba że chodzi o walkę o nowe zamówienia).
  By wyjaśnić rozbieżności w cenach, warto przyjrzeć się strukturze firm. Nikt nie wie, ile przedsiębiorstw rejestrowanych na poszczególnych członków rodziny bracia Strach naprawdę posiadają.
  Na podczęstochowskim wysypisku doliczono się 10 różnych podmiotów funkcjonujących pod szyldem „Bracia Strach”. Częstochowski prokurator doliczył się 8 firm. Oto niektóre nazwy: „Bracia Strach Spółka Jawna” Zakład Oczyszczania i Wywozu Nieczystości, Wywóz Nieczystości oraz Przewóz Ładunków Wiesław Strach, Prywatny Zakład Oczyszczania Miasta — Waldemar Strach, Zakład Oczyszczania, Wywozu i Utylizacji Nieczystości „EKO SYSTEM” s.c. Bożena i Waldemar Strach, Zakład Oczyszczania Miasta — Zbigniew Strach, „POL-KRAK” s.c. i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Zarządzania Nieruchomościami Sp. z o.o. — Bracia posiadają ok. 12 firm. Ta mnogość wykorzystywana jest do tworzenia różnych konfiguracji przetargowych— twierdzi Lubos.
  Podmioty te tworzą nieformalny holding. Nie ma między nimi instytucjonalnych powiązań, jednakże ściśle ze sobą współpracują. Znamienne, że w odróżnieniu od stanu faktycznego, w materiałach reklamowych i na stronie internetowej wszystkie przedsiębiorstwa braci Strach prezentowane są jako jedna firma będąca współwłasnością trzech braci. Identycznie są też oznaczone i pomalowane samochody wszystkich firm braci.
  Powyższa struktura organizacyjna może tłumaczyć nawet tak dziwaczne zjawiska, jak stosowanie w jednych miejscach cen uderzająco niskich, a w innych — niewytłumaczalnie wysokich. Przy nieformalnych powiązaniach łatwo przenosić kapitał i wszelki majątek z jednej firmy do drugiej, zwłaszcza że wszystko dzieje się w rodzinie. Po analizie cen dokonanej przez lokalne, śląskie gazety okazuje się, że na rynku częstochowskim mieszkańcy obsługiwani przez braci Strach płacą od 5,83 do 7,8 zł od osoby. Niektórzy dziennikarze zastanawiają się, czy mieszkańcy Częstochowy sponsorują wywóz odpadów z aglomeracji śląskiej.
  Wiesław Strach kategorycznie zaprzecza istnieniu takiego sponsoringu. Nie chce jednak wymienić wszystkich firm należących do rodziny Strach ani nawet podać ich liczby — Jest kilka firm, każdy z braci ma swoje. Nie musze wszystkiego ujawniać — podkreśla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *